We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE261G label-making tape Black on white TZe
SKU
TZE261G
Login for pricing
In stock
Brother TZE261G, Black on white, TZe, Brother, PTH100, PTD210, PTD400, PTD600, PT9800PCN, 1.42" (3.6 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZE261G |
|---|---|
| EAN | 0012502679578 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE261G. Label color: Black on white, Tape type: TZe, Brand compatibility: Brother. Tape width: 1.42" (3.6 cm), Tape length: 315" (8 m), Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on white |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Compatibility | PTH100, PTD210, PTD400, PTD600, PT9800PCN |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 1.42" (3.6 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.42" (3.6 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |