We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 225A LaserJet CYM Original Imaging Drum
SKU
W2257A
Login for pricing
In stock
HP 225A LaserJet CYM Original Imaging Drum, 240000 pages, Cyan, Magenta, Yellow, 1 pc(s)
UNSPSC:
| SKU | W2257A |
|---|---|
| EAN | 0198122169870 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP 225A LaserJet CYM Original Imaging Drum. Color toner page yield: 240000 pages, Printing colors: Cyan, Magenta, Yellow, Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 240000 pages |
| Compatibility | HP 225A toner drum works with: HP LaserJet Enterprise HP Color LaserJet Enterprise MFP 8801 series |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | China |
| Pallet size (EU) | 45.5 x 39.3 x 75.7" (1156 x 999 x 1924 mm) |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Stacking number for pallet | 224 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 713 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.51 x 39.33 x 75.75" |
| Layers per pallet | 16 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 224 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 224 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 22.5" (572 mm) |
| Depth | 5.55" (141 mm) |
| Height | 4.72" (120 mm) |
| Package depth | 5.55" (141 mm) |
| Package weight | 3.09 lbs (1.4 kg) |
| Weight | 2.56 lbs (1.16 kg) |
| Package width | 22.5" (572 mm) |
| Package height | 4.72" (120 mm) |
| Products per pallet | 224 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 45.5 x 39.3 x 75.7" (1156 x 999 x 1924 mm) |
| Print quality | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 5.55" (141 mm) |
| Package weight | 3.09 lbs (1.4 kg) |
| Package width | 22.5" (572 mm) |
| Package height | 4.72" (120 mm) |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | HP |
| Pallet size (EU) | 45.5 x 39.3 x 75.7" (1156 x 999 x 1924 mm) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Stacking number for pallet | 224 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 713 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.51 x 39.33 x 75.75" |
| Layers per pallet | 16 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 224 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 224 pc(s) |
| Compatibility | HP 225A toner drum works with: HP LaserJet Enterprise HP Color LaserJet Enterprise MFP 8801 series |
| Box contents | HP Imaging Drum |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 14 pc(s) |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198122169870 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198122169870 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Pallet size (EU) | 45.5 x 39.3 x 75.7" (1156 x 999 x 1924 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 45.5 x 39.3 x 75.7" (1156 x 999 x 1924 mm) |
| Stacking number for pallet | 224 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 713 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.51 x 39.33 x 75.75" |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 714.3 lbs (324 kg) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 714.3 lbs (324 kg) |
| Pallet size (EU) | 45.5 x 39.3 x 75.7" (1156 x 999 x 1924 mm) |
| Products per pallet | 224 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 45.5 x 39.3 x 75.7" (1156 x 999 x 1924 mm) |
| Stacking number for pallet | 224 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 713 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.51 x 39.33 x 75.75" |
| Layers per pallet | 16 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 224 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 224 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 14 pc(s) |