We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
The Joy Factory CWA5152MH tablet case 11" Bumper Black, Transparent
SKU
CWA5152MH
| SKU | CWA5152MH |
|---|---|
| EAN | 0810041122001 |
| Manufacturer | The Joy Factory |
| Availability | In Stock |
Ultra-slim, Rugged, Waterproof and MagConnect compatible case with smoked transparent back featuring a silicone hand strap
Ultra-slim, Rugged, Waterproof and MagConnect compatible case with smoked transparent back featuring a silicone hand strap
Engineered for manufacturing, logistics, and warehousing, this ultra-rugged, waterproof case shields your iPad Air 11" (M4) | 11" (M3) from industrial hazards while maintaining a sleek, lightweight profile.
Ultra-slim, Rugged, Waterproof and MagConnect compatible case with smoked transparent back featuring a silicone hand strap
Engineered for manufacturing, logistics, and warehousing, this ultra-rugged, waterproof case shields your iPad Air 11" (M4) | 11" (M3) from industrial hazards while maintaining a sleek, lightweight profile.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Bumper |
| Maximum screen size | 11" |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad Air 11" (M4) | iPad Air 11" (M3) A3266, A3267, A3270 |
| Protection features | Waterproof, Scratch resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black, Transparent |
| Features | |
| Case type | Bumper |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 11" |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad Air 11" (M4) | iPad Air 11" (M3) A3266, A3267, A3270 |
| Protection features | Waterproof, Scratch resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black, Transparent |
| Built-in screen protector | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 8.17" (207.5 mm) |
| Depth | 1.02" (26 mm) |
| Height | 10.4" (263.9 mm) |
| Weight | 11.5 oz (326.5 g) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |