We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton NCM-DIN01-02 cable organizer Cable hook Black
SKU
NCM-DIN01-02
| SKU | NCM-DIN01-02 |
|---|---|
| EAN | 0037332288882 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | In Stock |
Earton Tripp Lite series Cable Management D-Rings for DIN Rails - Multi-Angle, 1U, Black, 2 Pack
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable hook |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1.65" (42 mm) |
| Depth | 3.58" (91 mm) |
| Height | 1.69" (43 mm) |
| Weight | 1.9 oz (54 g) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 60 °C |