We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE243G label-making tape Blue on white TZe
SKU
TZE243G
Login for pricing
In stock
Brother TZE243G, Blue on white, TZe, Brother, PT-1300 PT-1400 PT-1500PC PT-1600 PT-1650 PT, 0.709" (1.8 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZE243G |
|---|---|
| EAN | 0012502678847 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE243G. Label color: Blue on white, Tape type: TZe, Brand compatibility: Brother. Tape width: 0.709" (1.8 cm), Tape length: 315" (8 m), Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Blue on white |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Compatibility | PT-1300 PT-1400 PT-1500PC PT-1600 PT-1650 PT |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |