We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE221G label-making tape Black on white TZe
SKU
TZE221G
Login for pricing
In stock
Brother TZE221G, Black on white, TZe, Inkjet, Brother, PT1750, PT300, PT330, 0.354" (9 mm)
UNSPSC:
| SKU | TZE221G |
|---|---|
| EAN | 0012502678939 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE221G. Label color: Black on white, Tape type: TZe, Print technology: Inkjet. Tape width: 0.354" (9 mm), Tape length: 315" (8 m)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Inkjet |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Inkjet |
| Compatibility | PT1750, PT300, PT330 |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.354" (9 mm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.354" (9 mm) |
| Tape length | 315" (8 m) |