We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE741G label-making tape Black on green TZe
SKU
TZE741G
Login for pricing
In stock
Brother TZE741G, Black on green, TZe, Brother, PT-1300, PT-1400, PT-1500PC, PT-1600, PT-1650, 0.709" (1.8 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZE741G |
|---|---|
| EAN | 0012502679349 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE741G. Label color: Black on green, Tape type: TZe, Brand compatibility: Brother. Tape width: 0.709" (1.8 cm), Tape length: 315" (8 m), Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on green |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Compatibility | PT-1300, PT-1400, PT-1500PC, PT-1600, PT-1650 |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |