We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 923 Cyan Original Ink Cartridge
SKU
4K0T0LN
Login for pricing
In stock
HP 923 Cyan Original Ink Cartridge, Standard Yield, Cyan, 1 pc(s), 400 pages, Single pack
UNSPSC:
| SKU | 4K0T0LN |
|---|---|
| EAN | 0196548610372 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP 923 Cyan Original Ink Cartridge. Cartridge capacity: Standard Yield, Supply type: Single pack, Color ink page yield: 400 pages, Printing colors: Cyan, Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | HP |
| Colour ink page yield | 400 pages |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Malaysia |
| HP segment | Premium Home |
| Compatibility | HP 923 ink cartridges work with: HP OfficeJet 8122e HP OfficeJet Pro 8120e, 8130e, 8135e, HP OfficeJet Pro 8122 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8125 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8128 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8135 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8138 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8139 All-in-One Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Pallet weight (imperial) | 719.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Malaysia |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Pallet weight (imperial) | 719.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198990536842 |
| Box contents | 1 Cartridge |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.52" (114.8 mm) |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Height | 3.94" (100.1 mm) |
| Depth | 0.941" (23.9 mm) |
| Package depth | 0.941" (23.9 mm) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Package width | 4.52" (114.8 mm) |
| Package height | 3.94" (100.1 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 0.941" (23.9 mm) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Package width | 4.52" (114.8 mm) |
| Package height | 3.94" (100.1 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 4224 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 52.5" (1016 x 1219.2 x 1333.5 mm) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 176 pc(s) |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198990536842 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Country of origin | Malaysia |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 52.5" (1016 x 1219.2 x 1333.5 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 719.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| Logistics data | |
| Country of origin | Malaysia |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 720 lbs (326.6 kg) |
| Products per pallet | 4224 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 52.5" (1016 x 1219.2 x 1333.5 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 719.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 176 pc(s) |