We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Rove 20 DECT Phone Handset
SKU
8F3E4AA#ABA
Login for pricing
In stock
HP Poly Rove 20 DECT Phone Handset, IP mobile phone, Black, 4 lines, TFT, 2", 128 x 160 pixels
UNSPSC:
| SKU | 8F3E4AA#ABA |
|---|---|
| EAN | 0197497473193 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
HP Poly Rove 20 DECT Phone Handset. Product type: IP mobile phone, Product color: Black. Lines quantity: 4 lines. Display: TFT, Display diagonal: 2", Display resolution: 128 x 160 pixels. Voice codecs: G.165, G.168. Sustainability certificates: ENERGY STAR
| Features | |
|---|---|
| DECT connectable | Yes |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Battery type | Built-in |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Talk time | 35 h |
| Standby time | 300 h |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Design | |
| Product type | IP mobile phone |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| DECT connectable | Yes |
| Phone features | |
| Number of VoIP accounts | 10 |
| Lines quantity | 4 lines |
| Display | |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 128 x 160 pixels |
| Display diagonal | 2" |
| Display | TFT |
| Audio | |
|---|---|
| Voice codecs | G.165, G.168 |
| Speakerphone | Yes |
| Technical details | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 40 |
| Certificates | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Battery | |
| Battery type | Built-in |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.17" (55.2 mm) |
| Depth | 5" (127 mm) |
| Height | 1.04" (26.3 mm) |
| Package width | 7.09" (180 mm) |
| Package depth | 3.63" (92.2 mm) |
| Package height | 2.4" (61 mm) |
| Weight | 5.71 oz (162 g) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43191606 |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |