We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly CCX 505 Business Media Phone for Microsoft Teams and PoE-enabled GSA/TAA
SKU
849A5AA#ABA
Login for pricing
In stock
HP Poly CCX 505 Business Media Phone for Microsoft Teams and PoE-enabled GSA/TAA, Black, Android 12, LCD, 720 x 1280 pixels, 9:16, HTTPS
UNSPSC:
| SKU | 849A5AA#ABA |
|---|---|
| EAN | 0197497506334 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
HP Poly CCX 505 Business Media Phone for Microsoft Teams and PoE-enabled GSA/TAA. Product color: Black. Compatible operating systems: Android 12. Display: LCD, Display resolution: 720 x 1280 pixels, Aspect ratio: 9:16. Security algorithms: HTTPS. Sustainability certificates: ENERGY STAR, Compliance certificates: EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Security | |
| Security algorithms | HTTPS |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Compatible operating systems | Android 12 |
| Display | |
| Display resolution | 720 x 1280 pixels |
| Display | LCD |
| Aspect ratio | 9:16 |
| Network | |
| Security algorithms | HTTPS |
| Technical details | |
|---|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 60 |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| System requirements | |
| Compatible operating systems | Android 12 |
| Certificates | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 10.4" (263 mm) |
| Package depth | 9.57" (243 mm) |
| Package height | 2.76" (70 mm) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Taiwan |
| UNSPSC-code | 43191515 |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |