We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Poly OBi VVX 250 4-Line IP Phone and PoE-enabled
SKU
89B58AA
Login for pricing
In stock
HP Poly Poly OBi VVX 250 4-Line IP Phone and PoE-enabled, IP Phone, Black, Wired handset, 4 lines, LED, 2.8"
UNSPSC:
| SKU | 89B58AA |
|---|---|
| EAN | 0196188444436 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
HP Poly Poly OBi VVX 250 4-Line IP Phone and PoE-enabled. Product type: IP Phone, Product color: Black, Handset type: Wired handset. Lines quantity: 4 lines. Display: LED, Display diagonal: 2.8", Display resolution: 320 x 240 pixels. Voice codecs: G.711, G.722, G.722.1, G.729ab, OPUS, iLBC. Ethernet LAN interface type: Gigabit Ethernet, Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s, Security algorithms: 802.1x RADIUS, HTTPS
| Features | |
|---|---|
| Handset type | Wired handset |
| Product colour | Black |
| Security | |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, HTTPS |
| Design | |
| Product type | IP Phone |
| Handset type | Wired handset |
| Product colour | Black |
| Phone features | |
| Call transfer | Yes |
| Lines quantity | 4 lines |
| Speed dialling | Yes |
| Redialing | Yes |
| Do not disturb function | Yes |
| Distinctive ring | Yes |
| Conference call | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Call hold | Yes |
| Call forwarding | Yes |
| Display | |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display diagonal | 2.8" |
| Display | LED |
| Audio | |
| Comfort noise generation (CNG) | Yes |
| Voice codecs | G.711, G.722, G.722.1, G.729ab, OPUS, iLBC |
| Voice activity detection | Yes |
| Speakerphone | Yes |
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Syslog | Yes |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, HTTPS |
| Ethernet LAN | Yes |
| Technical details | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Certificates | |
| Safety | UL 60950-1/62368-1, CE Mark, CAN/CSA C22.2 No 60950-1/62368-1-1, EN 60950-1/62368-1, IEC 60950-1/62368-1, AS/NZS 60950-1 |
| Certification | FCC Part 15 (CFR 47) Class B ICES-003 Class B EN55032 Class B CISPR32 Class B VCCI Class B EN55024 EN61000-3-2; EN61000-3-3 NZ Telepermit Korea KCC3 UAE TRA Russia CU3 Brazil ANATEL3 Australia RCM South Africa ICASA3 Saudi Arabia CITC China CCC3 RoHS Complian TAA |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Power | |
| AC adapter output current | 3 A |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Number of handles included | 1 pc(s) |