We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Voyager Microsoft Teams Certified Office Base
SKU
786D0AA
Login for pricing
In stock
HP Poly Voyager Microsoft Teams Certified Office Base, Headset stand, 12.3 oz (350 g)
UNSPSC:
| SKU | 786D0AA |
|---|---|
| EAN | 0197029650092 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
HP Poly Voyager Microsoft Teams Certified Office Base. Product type: Headset stand. Weight: 12.3 oz (350 g)
| Features | |
|---|---|
| Product type | Headset stand |
| Brand compatibility | POLY |
| Compatibility | Compatible with Poly Voyager 4310, Poly Voyager 4320 and Poly Voyager Focus 2 headsets. Connects to PC via included USB-A or USB Type-C, desk phone via included cable. Smartphone connects to headset (not included) via Bluetooth. |
| Noise-canceling | Yes |
| Country of origin | China, Mexico |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 12.3 oz (350 g) |
| Power | |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 18.3 oz (520 g) |
| Package width | 7.28" (185 mm) |
| Package depth | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 4.53" (115 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Pallet gross weight | 1320.6 lbs (599 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Country of origin | China, Mexico |
| UNSPSC-code | 43191610 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |