We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE2314PKB label-making tape Black on white TZ/TZe
SKU
TZE2314PKB
Login for pricing
In stock
Black Print on White Laminated Label Tape for P-touch Label Maker, 12mm (0.47”) wide x 8m (26.2’) long, 4 pack
UNSPSC:
| SKU | TZE2314PKB |
|---|---|
| EAN | 0012502653868 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
This tape features our exclusive laminated label tape process and our standard adhesive. Perfect for everyday applications. These labels stay on under normal indoor and outdoor use, including hot and cold environments. Best suited for smooth flat surfaces.
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Laminated | Yes |
| Tape type | TZ/TZe |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZ/TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Product colour | Black |
| Tape width | 0.472" (1.2 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.472" (1.2 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |