We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 936 Black Original Ink Cartridge
SKU
4S6V2LN
Login for pricing
In stock
HP 936 Black Original Ink Cartridge, Standard Yield, Black, 1 pc(s), 1250 pages, Single pack
UNSPSC:
| SKU | 4S6V2LN |
|---|---|
| EAN | 0196548610884 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP 936 Black Original Ink Cartridge. Cartridge capacity: Standard Yield, Supply type: Single pack, Printing colors: Black, Quantity per pack: 1 pc(s), Black ink page yield: 1250 pages
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | HP |
| Black ink page yield | 1250 pages |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Malaysia |
| HP segment | Premium Home |
| Compatibility | HP 936 ink cartridges work with: HP OfficeJet Pro 9120e, 9120r, 9125e, 9130e, 9135e, 9720, 9730, HP OFFICEJET 9122 ALL-IN-ONE SERIES, HP OFFICEJET PRO 9120 ALL-IN-ONE SERIES, HP OFFICEJET PRO 9122 ALL-IN-ONE SERIES, HP OFFICEJET PRO 9125 ALL-IN-ONE SERIES, HP OFFICEJET PRO 9128 ALL-IN-ONE SERIES, HP OfficeJet Pro 9110b Printer, HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 9130 All-in-One series, HP OfficeJet Pro 9130b All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 9135 All-in-One Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Pallet weight (imperial) | 634.9 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Malaysia |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Pallet weight (imperial) | 634.9 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198990536958 |
| Box contents | 1 ink cartridge |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.52" (114.8 mm) |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Height | 3.94" (100.1 mm) |
| Depth | 0.941" (23.9 mm) |
| Package depth | 0.941" (23.9 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 4.52" (114.8 mm) |
| Package height | 3.94" (100.1 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 0.941" (23.9 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 4.52" (114.8 mm) |
| Package height | 3.94" (100.1 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 4224 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 52.5" (1016 x 1219.2 x 1333.5 mm) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 176 pc(s) |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198990536958 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Country of origin | Malaysia |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 52.5" (1016 x 1219.2 x 1333.5 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 634.9 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| Logistics data | |
| Country of origin | Malaysia |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 635.4 lbs (288.2 kg) |
| Products per pallet | 4224 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 52.5" (1016 x 1219.2 x 1333.5 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 634.9 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 52.5" |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 176 pc(s) |