We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 65 Tri-color Original Ink Cartridge
SKU
N9K01AN
Login for pricing
In stock
HP 65 Tri-color Original Ink Cartridge, Cyan, Magenta, Yellow, Dye-based ink, 1 pc(s), 100 pages
UNSPSC:
| SKU | N9K01AN |
|---|---|
| EAN | 0889894900722 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP 65 Tri-color Original Ink Cartridge. Colour ink type: Dye-based ink, Color ink page yield: 100 pages, Printing colors: Cyan, Magenta, Yellow, Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Dye-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | HP |
| Colour ink page yield | 100 pages |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Compatibility | HP 65 ink cartridges work with: HP DeskJet 2640, 2652, 2655, 3720, 3752, 3755, 3758 HP Envy 5052, 5055 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894900722. 198990537733 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (140) 889894900722; (RFD) 198990537733 |
| Box contents | Ink cartridge |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.49" (114 mm) |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Height | 4.05" (102.9 mm) |
| Depth | 1.43" (36.3 mm) |
| Package depth | 40" (1016 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 48" (1219.2 mm) |
| Package height | 46" (1168.4 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 40" (1016 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 48" (1219.2 mm) |
| Package height | 46" (1168.4 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3168 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 132 pc(s) |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894900722. 198990537733 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (140) 889894900722; (RFD) 198990537733 |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 48" (121.9 cm) |
| Pallet gross length | 40" (101.6 cm) |
| Pallet gross height | 46" (116.8 cm) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 22 pc(s) |
| Pallet gross weight | 486.6 lbs (220.7 kg) |
| Products per pallet | 3168 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 132 pc(s) |