We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 425 Programmable Bluetooth Mouse
SKU
7M1D5AA#ABA
Login for pricing
In stock
HP 425 Programmable Bluetooth Mouse, Ambidextrous, Bluetooth, 4000 DPI, Black
UNSPSC:
| SKU | 7M1D5AA#ABA |
|---|---|
| EAN | 0197192652282 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP 425 Programmable Bluetooth Mouse. Form factor: Ambidextrous. Device interface: Bluetooth, Movement resolution: 4000 DPI, Buttons quantity: 6, Scroll type: Wheel. Product color: Black
| Mouse | |
|---|---|
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | Bluetooth |
| Multi-device support | Yes |
| Input device | |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | Bluetooth |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| HP segment | Business |
| Colour name | Black |
| Technical details | |
| Weight | 3.14 oz (89 g) |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| Recommended system requirements | Bluetooth |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Rechargeable battery | Yes |
| Sustainable technologies and materials | At least 65% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CB, EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197192652282 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Bundled software | HP Accessory Center Software |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.14 oz (89 g) |
| Width | 4.28" (108.6 mm) |
| Depth | 2.43" (61.6 mm) |
| Height | 1.5" (38 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 3.32 oz (94 g) |
| Bundled software | HP Accessory Center Software |
| Package width | 4.25" (108 mm) |
| Package depth | 1.81" (46 mm) |
| Package height | 5" (127 mm) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Battery | |
| Rechargeable battery | Yes |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197192652282 |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | At least 65% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CB, EAC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Other features | |
| Weight | 3.14 oz (89 g) |
| Minimum system requirements | Bluetooth |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; ChromeOS |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| Recommended system requirements | Bluetooth |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Rechargeable battery | Yes |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Pallet gross weight | 601.9 lbs (273 kg) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |