We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking AP-605CM12 CAT12 LTE Cellular Module
SKU
R8N34A
Login for pricing
Out of stock
HPE Aruba Networking AP-605CM12 CAT12 LTE Cellular Module, 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc, Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Low Voltage Directive (LVD), Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and..., 1.61" (41 mm), 1.61" (41 mm)
UNSPSC:
| SKU | R8N34A |
|---|---|
| EAN | 0190017532936 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
HPE Aruba Networking AP-605CM12 CAT12 LTE Cellular Module. Frequency band: 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps, Networking standards: IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc. Compliance certificates: Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Low Voltage Directive (LVD), Certification: Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and.... Width: 1.61" (41 mm), Depth: 1.61" (41 mm), Height: 5.39" (137 mm). Weight (imperial): 0.3 lbs
| Performance | |
|---|---|
| Networking standards | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Frequency band | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps |
| Certificates | |
| Certification | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3- Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PSE device, class 3) IEC 61373, JIS E 4031 |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Low Voltage Directive (LVD) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 5.28 oz (149.7 g) |
| Width | 1.61" (41 mm) |
| Depth | 1.61" (41 mm) |
| Height | 5.39" (137 mm) |
| Features | |
|---|---|
| Networking standards | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Frequency band | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps |
| Certification | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2, and WPA3- Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PSE device, class 3) IEC 61373, JIS E 4031 |
| Technical details | |
| Frequency band | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.6 Gbps |
| Weight (imperial) | 0.3 lbs |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Low Voltage Directive (LVD) |
| Network | |
| Networking standards | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.3 lbs |