We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products BL2 rack accessory Blank panel
SKU
BL2
| SKU | BL2 |
|---|---|
| EAN | 0656747002588 |
| Manufacturer | MIDDLE ATLANTIC PRODUCTS |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Blank panels with a black brushed and anodized finish
The most aesthetic blank panels available with a black brushed and anodized finish. Complements RSH4A custom rackshelves and other anodized accessories.
The most aesthetic blank panels available with a black brushed and anodized finish. Complements RSH4A custom rackshelves and other anodized accessories.
| Features | |
|---|---|
| Hot-swap | Yes |
| Compatible rack width | 19" |
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 3.5" |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Oval |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Aluminum |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 19" (482.6 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package depth | 3.5" (88.9 mm) |
| Package weight | 8.11 oz (230 g) |
| Depth (max) | 3.46" (8.8 cm) |
| Useful width | 17.4" (44.1 cm) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Size (imperial) | 3.5" |
| Depth | 0.512" (13 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 19" (482.6 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package depth | 3.5" (88.9 mm) |
| Package weight | 8.11 oz (230 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 3.5" |
| Rack capacity | 2U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |