We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Accu-Tech MW-10FT-550CFM rack accessory
SKU
MW-10FT-550CFM
| SKU | MW-10FT-550CFM |
|---|---|
| EAN | 0656747093470 |
| Manufacturer | MIDDLE ATLANTIC PRODUCTS |
| Availability | In Stock |
Save time with Integrated Fan Tops! Ships assembled. Integrated fan tops include 10” fans, fan guards.
- Pre-assembled fan top with one 10” fan
- Fits WR, WRK, MRK, VRK, VMRK, and DRK racks
- Includes removable two space service plate
- Service plate allows top removal without disrupting cable bundles
- Steel construction with black finish
- Pre-assembled fan top with one 10” fan
- Fits WR, WRK, MRK, VRK, VMRK, and DRK racks
- Includes removable two space service plate
- Service plate allows top removal without disrupting cable bundles
- Steel construction with black finish
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 16 lbs (7.26 kg) |
| Width | 21.7" (551 mm) |
| Height | 25.1" (636.5 mm) |
| Depth | 4.06" (103 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 16 lbs (7.26 kg) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |