We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products ERK Rear Rail Kits 27 space Rack rail
SKU
ERK-RR27
Login for pricing
In stock
Middle Atlantic Products ERK Rear Rail Kits 27 space, Rack rail, Steel, Black, 1 pc(s)
UNSPSC:
Middle Atlantic Products ERK Rear Rail Kits 27 space. Type: Rack rail, Housing material: Steel, Product color: Black. Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 27U |
| Compatibility | ERK |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.41" (35.7 mm) |
| Height | 47.2" (1200.2 mm) |
| Depth | 1.38" (35 mm) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 27U |
| Compatibility | ERK |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |