We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products LL-VP2110 rack accessory Rack plate
SKU
LL-VP2110
Login for pricing
In stock
Middle Atlantic Products LL-VP2110, Rack plate, Black, Steel, Greenguard, BGR, BGR-SA, 0.579" (14.7 mm)
UNSPSC:
Middle Atlantic Products LL-VP2110. Type: Rack plate, Product color: Black, Housing material: Steel. Width: 0.579" (14.7 mm), Depth: 9.96" (253 mm), Height: 17.1" (434.6 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 0.8" (20.3 mm), Package depth: 17.8" (452.1 mm)
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Rack plate |
| Compatibility | BGR, BGR-SA |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 0.8" (20.3 mm) |
| Package height | 0.598" (15.2 mm) |
| Package depth | 17.8" (452.1 mm) |
| Package weight | 27.2 oz (770 g) |
| Width | 0.579" (14.7 mm) |
| Height | 17.1" (434.6 mm) |
| Depth | 9.96" (253 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 0.8" (20.3 mm) |
| Package height | 0.598" (15.2 mm) |
| Package depth | 17.8" (452.1 mm) |
| Package weight | 27.2 oz (770 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack plate |
| Compatibility | BGR, BGR-SA |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |