We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 3WT89A Transfer Kit
SKU
3WT89A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet 3WT89A Transfer Kit, Transfer kit, Laser, Japan, HP Color LaserJet Enterprise M751n (T3U43A), M751dn (T3U44A), M856dn (T3U51A), M856x (T3U52A), MFP..., Home, 10 - 32.5 °C
UNSPSC:
| SKU | 3WT89A |
|---|---|
| EAN | 0192545841788 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet 3WT89A Transfer Kit. Product type: Transfer kit, Print technology: Laser, Country of origin: Japan. Width: 16" (406 mm), Depth: 17.7" (450 mm), Height: 1.77" (45 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 6.61 lbs (3 kg), Package width: 23.4" (595 mm). Quantity per pallet: 24 pc(s), Number of layers per pallet: 3 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 8 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 47.2 x 39.4 x 82.2" (1200 x 1000 x 2089 mm), Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): 47.24 x 39.37 x 82.24", Pallet weight (imperial): 950.4 lbs
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Japan |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Home |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M751n (T3U43A), M751dn (T3U44A), M856dn (T3U51A), M856x (T3U52A), MFP M776dn (T3U55A), Flow MFP M776z (3WT91A), Flow MFP M776zs (T3U56A) |
| Product type | Transfer kit |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 16" (406 mm) |
| Depth | 17.7" (450 mm) |
| Height | 1.77" (45 mm) |
| Weight | 5 lbs (2.27 kg) |
| Package width | 23.4" (595 mm) |
| Package height | 27.3" (693 mm) |
| Package weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Packaging data | |
| Package length | 27.3" (69.3 cm) |
| Package width | 23.4" (595 mm) |
| Package height | 27.3" (693 mm) |
| Package weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 9.72" (247 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Package length | 27.3" (69.3 cm) |
| Country of origin | Japan |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 26111504 |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 950.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 82.2" (1200 x 1000 x 2089 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.24 x 39.37 x 82.24" |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Package depth | 9.72" (247 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 6.6 lbs |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545841788 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545841788 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross length | 39.4" (100 cm) |
| Pallet gross height | 82.3" (2.09 m) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 26111504 |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 950.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 82.2" (1200 x 1000 x 2089 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.24 x 39.37 x 82.24" |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |