We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 3WT90A Toner Collection Unit
SKU
3WT90A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet 3WT90A Toner Collection Unit, Waste container, Cyan, Magenta, Yellow, Laser, Japan, HP Color LaserJet Enterprise M751n (T3U43A), M751dn (T3U44A), M856dn (T3U51A), M856x (T3U52A), MFP..., Home
UNSPSC:
| SKU | 3WT90A |
|---|---|
| EAN | 0192545841795 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet 3WT90A Toner Collection Unit. Product type: Waste container, Printing colors: Cyan, Magenta, Yellow, Print technology: Laser. Width: 15.2" (387 mm), Depth: 5.04" (128 mm), Height: 4.96" (126 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 32.5 oz (920 g), Package width: 7.44" (189 mm). Number of cartons per pallet: 24 pc(s), Quantity per pallet: 96 pc(s), Number of layers per pallet: 4 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 47.2 x 39.6 x 79.8" (1200 x 1005 x 2028 mm), Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): 47.24 x 39.57 x 79.84", Pallet weight (imperial): 194.3 lbs
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Japan |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Home |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M751n (T3U43A), M751dn (T3U44A), M856dn (T3U51A), M856x (T3U52A), MFP M776dn (T3U55A), Flow MFP M776z (3WT91A), Flow MFP M776zs (T3U56A) / HP Color LaserJet Managed E75245dn (T3U64A), E85055dn (T3U66A) |
| Product type | Waste container |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 15.2" (387 mm) |
| Depth | 5.04" (128 mm) |
| Height | 4.96" (126 mm) |
| Weight | 12.7 oz (360 g) |
| Package width | 7.44" (189 mm) |
| Package height | 18.5" (471 mm) |
| Package weight | 32.5 oz (920 g) |
| Packaging data | |
| Package length | 18.5" (47.1 cm) |
| Package width | 7.44" (189 mm) |
| Package height | 18.5" (471 mm) |
| Package weight | 32.5 oz (920 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 9.25" (235 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Package length | 18.5" (47.1 cm) |
| Country of origin | Japan |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103120 |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 194.3 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.6 x 79.8" (1200 x 1005 x 2028 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.24 x 39.57 x 79.84" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Package depth | 9.25" (235 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 2.02 lbs |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545841795 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545841795 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 24 pc(s) |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103120 |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 194.3 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.6 x 79.8" (1200 x 1005 x 2028 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.24 x 39.57 x 79.84" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |