We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP S101 Speaker Bar Stereo portable speaker Black 2.5 W
SKU
5UU40AA
Login for pricing
In stock
HP S101 Speaker Bar, 2.5 W, 140 - 200000 Hz, 6 Ω, 70.9" (1.8 m), Stereo portable speaker, Black
UNSPSC:
| SKU | 5UU40AA |
|---|---|
| EAN | 0193424650453 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP S101 Speaker Bar. RMS rated power: 2.5 W, Frequency range: 140 - 200000 Hz, Impedance: 6 Ω. Cord length: 70.9" (1.8 m). Product type: Stereo portable speaker, Product color: Black, Product design: Soundbar. Weight: 10.6 oz (300 g), Width: 1.57" (40 mm), Depth: 10.8" (274 mm). Quantity per pack: 1 pc(s)
| Audio | |
|---|---|
| RMS rated power | 2.5 W |
| Frequency range | 140 - 200000 Hz |
| Impedance | 6 Ω |
| Ports & interfaces | |
| Cord length | 70.9" (1.8 m) |
| Design | |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Product design | Soundbar |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| HP segment | Business |
| Performance | |
| Country of origin | China |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (cooling) (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1.57" (40 mm) |
| Depth | 10.8" (274 mm) |
| Height | 1.89" (48 mm) |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
| Compliance certificates | CB, EAC, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85182200 |
| UNSPSC-code | 43211607 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Manual | Yes |
| Compatibility | Compatible with P22 G4, P24 G4, P22h G4, P24h G4, P27h G4, P174, P204v, E22 G4, E23 G4, E24 G4, E24q G4, E24T G4, E24i G4, E24d G4, E24u G4, E27 G4, E27d G4, E27q G4, E27u G4, HP E22 G5, E24 G5, E24t G5, E24q G5, E27 G5, E27q G5, E24u G5, E27u G5, E27k G5, E32k G5. |