We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI SH03XL- industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 5013 mAh 11.55 V
SKU
SH03XL-BTI
Login for pricing
In stock
57.9 3 cell SH03XL compatible battery for HP - COMPAQ SPECTRE X360 13-AC001NA SPECTRE X360 13-W063NR SPECTRE X360 13-W055NR DAAS
UNSPSC:
| SKU | SH03XL-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871907 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage Li-Ion, 5020 mAh, 11.55V industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5013 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 58 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5013 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 58 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |