We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI GJKNX- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 8560 mAh 7.6 V
SKU
GJKNX-BTI
Login for pricing
In stock
Replacement Battery for Latitude 5580 5480 5280 5290 5490 5491 5495 5591 Precision 3530 7520 replacing OEM part numbers GJKNX 0GJKNX GD1JP FPT1C 5YHR4 451-BBZG // 7.6V 8560mAh 68Whr
UNSPSC:
| SKU | GJKNX-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734874168 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Replacement Battery for Latitude 5580 5480 5280 5290 5490 5491 5495 5591 Precision 3530 7520 replacing OEM part numbers GJKNX 0GJKNX GD1JP FPT1C 5YHR4 451-BBZG // 7.6V 8560mAh 68Whr
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 8560 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 8560 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
|---|---|
| Certification | CE |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |