We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI TE03XL- industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 5333 mAh 11.55 V
SKU
TE03XL-BTI
Login for pricing
In stock
61.6 3 cell TE03XL compatible battery for HP - COMPAQ PAVILION 15T-BC000 PAVILION 15-BC443TX PAVILION 15-BC414TX PAVILION 15-BC413TX
UNSPSC:
| SKU | TE03XL-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871891 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage Li-Ion, 5333 mAh, 11.55V power adapter/inverter
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5333 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5333 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |