We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI E7U26AA- industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 5200 mAh 14.4 V
SKU
E7U26AA-BTI
| SKU | E7U26AA-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734873215 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage BTI ALT TO HP AR08XL industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | E7U26AA |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 75 Wh |
| Number of battery cells | 8 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Replacement for | E7U26AA |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 75 Wh |
| Number of battery cells | 8 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Replacement for | E7U26AA |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |