We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI E7U24AA- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 4500 mAh 11.1 V
SKU
E7U24AA-BTI
| SKU | E7U24AA-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734873116 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage BTI ALTERNATIVE TO HP CM03XL LONG LIFE NOTEBOOK BATTERY industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | E7U24AA |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4500 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | E7U24AA |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4500 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Replacement for | E7U24AA |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |