We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Siig CE-H24C11-S1 video wall processor Black
SKU
CE-H24C11-S1
Login for pricing
In stock
Matrix + Video-Wall Processor, HDMI 1.3, HDCP 1.2a, RJ-45, RS-232, 100-240VAC, 50/60 Hz
UNSPSC:
| SKU | CE-H24C11-S1 |
|---|---|
| EAN | 0662774042213 |
| Manufacturer | Siig |
| Availability | In Stock |
Allows any of the 4 HDMI sources to be displayed on any of the 4 HDMI displays and features advanced 4 display video wall processor for flexible video array windowing possibilites
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Features | |
| Housing material | Metal |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.2a |
| Ports & interfaces | |
| HDMI input ports quantity | 4 |
| HDMI output ports quantity | 4 |
| HDMI version | 1.3 |
| RJ-45 ports quantity | 1 |
| RS-232/422 connector | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply location | External |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |