We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI WJ5R2- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 7370 mAh 11.4 V
SKU
WJ5R2-BTI
Login for pricing
In stock
84Wh 6 cell CLP-04F5YV compatible battery for DELL LATITUDE E5570 PRECISION 15 3510 PRECISION 3510
UNSPSC:
| SKU | WJ5R2-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734870962 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage BTI 6C BATTERY DELL PRECISION 3 OEM: WJ5R2 4F5YV power adapter/inverter
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7370 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7370 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |