We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI K5XWW- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 7894 mAh 7.6 V
SKU
K5XWW-BTI
| SKU | K5XWW-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871006 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Laptop Battery for Dell Latitude 5289 - OEM: K5XWW, N18GG
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | K5XWW |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | K5XWW |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Replacement for | K5XWW |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |