We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 3DDDG- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 3684 mAh 11.4 V
SKU
3DDDG-BTI
Login for pricing
In stock
Replacement battery for DELL LATITUDE 5280 5290 5480 5490 5495 5580 5590 5280 5290 5480 5490 5495 5580 5590
UNSPSC:
| SKU | 3DDDG-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734870986 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 3DDDG |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery capacity type | Standard |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | 3DDDG |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery capacity type | Standard |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Replacement for | 3DDDG |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |