We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 33YDH- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 3684 mAh 15.2 V
SKU
33YDH-BTI
Login for pricing
In stock
Replacement battery for DELL INSPIRON 7577 15 7577 7778 7779 INSPIRON 17 7778 17 7779
UNSPSC:
| SKU | 33YDH-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871020 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 33YDH |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | 33YDH |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Replacement for | 33YDH |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |