We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI F3YGT- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 7894 mAh 7.6 V
SKU
F3YGT-BTI
Login for pricing
In stock
Replacement battery for Dell Latitude 7280 7480 4 Cell 60Wh Battery Type F3YGT 2X39G 0F3YGT 4 CELL 60WH 7.6V
UNSPSC:
| SKU | F3YGT-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871068 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Laptop Battery for DELL Latitude 7280 OEM: 0F3YGT, 2X39G, F3YGT
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | F3YGT |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | F3YGT |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 7894 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Replacement for | F3YGT |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |