We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI WDX0R- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 3680 mAh 11.4 V
SKU
WDX0R-BTI
Login for pricing
In stock
Replacement Battery for Inspiron 13 5368 15 5565 17 5765 Latitude 13 3379 Vostro 14 5468 replacing OEM part number(s) WDX0R 11.4V 3684mAh
UNSPSC:
| SKU | WDX0R-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871051 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
3C BATTERY DELL INSPIRON 53 OEM: WDX0R 3CRH3 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3680 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3680 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |