We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 7VKV9- industrial rechargeable battery Lithium Polymer (LiPo) 3947 mAh 7.6 V
SKU
7VKV9-BTI
| SKU | 7VKV9-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871099 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Laptop Battery for DELL Latitude 7275 OEM: 07VKV9, 7VKV9, 9TV5X, V55D0
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 7VKV9 |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3947 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | 7VKV9 |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3947 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Replacement for | 7VKV9 |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |