We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 271J9- industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 2700 mAh 11.1 V
SKU
271J9-BTI
Login for pricing
In stock
30Wh 3 cell 271J9 compatible battery for DELL LATITUDE 13 7350 LATITUDE 7350
UNSPSC:
| SKU | 271J9-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734871013 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage 271J9-BTI industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 2700 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 2700 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 30 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |