We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
apg Solutions VP320-BL1416 cash drawer
SKU
VP320-BL1416
| SKU | VP320-BL1416 |
|---|---|
| EAN | 0851398005364 |
| Manufacturer | apg Solutions |
| Availability | In Stock |
The ideal solution for applications that can be addressed with a standard duty cash drawer.
The APG Vasario Series is the cost effective choice that doesn't sacrifice quality or dependability.
APG Vasario Series Features
Each member of the Vasario Cash Drawer family is competitively priced and includes features found in more expensive cash drawers, such as multifunction locks and drawer status reporting.
A variety of models are available to meet your specific requirements, with a wide range of size, style, color, interface and till configuration options.
The APG Vasario Series is the cost effective choice that doesn't sacrifice quality or dependability.
APG Vasario Series Features
Each member of the Vasario Cash Drawer family is competitively priced and includes features found in more expensive cash drawers, such as multifunction locks and drawer status reporting.
A variety of models are available to meet your specific requirements, with a wide range of size, style, color, interface and till configuration options.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Number of banknote compartments | 4 |
| Number of coin compartments | 5 |
| Depth | 16.3" (414 mm) |
| Input voltage | 24 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 13.8" (350.5 mm) |
| Depth | 16.3" (414 mm) |