We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Jabra 14121-24 headphone/headset accessory Accessory kit
SKU
14121-24
| SKU | 14121-24 |
|---|---|
| EAN | 0706487010760 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | In Stock |
Neckband for Jabra Pro 9400 and Jabra Pro 900. Enables behind-the-neck wearing style.
Neckband for Jabra PRO 9400 and Jabra PRO 900. Enables behind-the-neck wearing style.
Neckband for Jabra PRO 9400 and Jabra PRO 900. Enables behind-the-neck wearing style.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Accessory kit |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Pro 9400, Pro 900 |
| Country of origin | China |
| Electronic hook switch (EHS) | No |
| Unified communications | No |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 0.508 oz (14.4 g) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 0.494 oz (14 g) |
| Package width | 5.43" (138 mm) |
| Package depth | 3.54" (90 mm) |
| Package height | 7.09" (180 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |