We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP ScanJet Pro 2500 f1 Roller Replacement Kit
SKU
L2748A#101
| SKU | L2748A#101 |
|---|---|
| EAN | 0888793410493 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP ScanJet Pro 2500 f1 Roller Replacement Kit. Type: Roller, Device compatibility: Scanner, Brand compatibility: HP, Compatibility: HP ScanJet Pro 2500 f1 Flatbed Scanner
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Scanner |
| Compatibility | HP ScanJet Pro 2500 f1 Flatbed Scanner |
| Type | Roller |
| HP segment | Enterprise, Business |
| Country of origin | China |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.33" (110 mm) |
| Depth | 3.74" (95 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 3.03 oz (86 g) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 8.98" (228 mm) |
| Package depth | 1.93" (49 mm) |
| Package height | 5.83" (148 mm) |
| Package weight | 7.55 oz (214 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Scanner |
| Compatibility | HP ScanJet Pro 2500 f1 Flatbed Scanner |
| Type | Roller |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 257.1 lbs (116.6 kg) |
| Master (outer) case gross weight | 14.8 lbs (6.7 kg) |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473305100 |
| Pallet weight (imperial) | 257.2 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 44.33 x 39.09 x 35.04" |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 44.3 x 39.1 x 35" (1126 x 993 x 890 mm) |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 13.38 lbs |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888793410493 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888793410493 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 257.1 lbs (116.6 kg) |
| Master (outer) case gross weight | 14.8 lbs (6.7 kg) |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| UNSPSC-code | 44101728 |
| Harmonized System (HS) code | 8473305100 |