We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet MFP Analog Fax Accessory 500
SKU
CC487A#B1H
Login for pricing
In stock
HP LaserJet MFP Analog Fax Accessory 500, HP Color LaserJet CM3530 MFP (CC519A); HP Color LaserJet CM4540 MFP (CC419A); HP LaserJet M4555..., China, Enterprise, Business, 11.6" (295.3 mm), 6.75" (171.5 mm), 3.56" (90.5 mm)
UNSPSC:
| SKU | CC487A#B1H |
|---|---|
| EAN | 0884420125846 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP LaserJet MFP Analog Fax Accessory 500. Compatibility: HP Color LaserJet CM3530 MFP (CC519A); HP Color LaserJet CM4540 MFP (CC419A); HP LaserJet M4555..., Country of origin: China, HP segment: Enterprise, Business. Width: 11.6" (295.3 mm), Depth: 6.75" (171.5 mm), Height: 3.56" (90.5 mm). Package width: 11.6" (295.3 mm), Package depth: 6.75" (171.5 mm), Package height: 3.56" (90.5 mm). Quantity per pallet: 240 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 60 pc(s), Number of layers per pallet: 4 pc(s). HP GTIN (EAN/UPC) with options: (ABB) 884420125945; (B1H) 884420125846, HP GTIN (EAN/UPC): 884420125945. 884420125846
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP Color LaserJet CM3530 MFP (CC519A); HP Color LaserJet CM4540 MFP (CC419A); HP LaserJet M4555 MFP series: M4555, M4555h, M4555f, M4555fskm |
| HP segment | Enterprise, Business |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 11.6" (295.3 mm) |
| Depth | 6.75" (171.5 mm) |
| Height | 3.56" (90.5 mm) |
| Weight | 1.09 oz (31 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 11.6" (295.3 mm) |
| Package depth | 6.75" (171.5 mm) |
| Package height | 3.56" (90.5 mm) |
| Package weight | 18 oz (510 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | HP Color LaserJet CM3530 MFP (CC519A); HP Color LaserJet CM4540 MFP (CC419A); HP LaserJet M4555 MFP series: M4555, M4555h, M4555f, M4555fskm |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 60 pc(s) |
| Pallet gross weight | 313.1 lbs (142 kg) |
| Pallet weight (imperial) | 312 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 72.5" |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 72.4" (1200 x 1000 x 1839 mm) |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884420125945. 884420125846 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 884420125945; (B1H) 884420125846 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884420125945. 884420125846 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 884420125945; (B1H) 884420125846 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 60 pc(s) |
| Pallet gross weight | 313.1 lbs (142 kg) |
| UNSPSC-code | 44103116 |