We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C13T699700 (T6997) Ink waste box, 50K pages, 700ml
SKU
T699700
| SKU | T699700 |
|---|---|
| EAN | 0010343917828 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
InkJet Ink for Machine: EPSON SURECOLOR P6000/SURECOLOR P7000/SURECOLOR P8000/SURECOLOR P9000
Compatible Printers: Epson SureColor SC-P 7000 STD Spectro, Epson SureColor SC-P 9000 STD, Epson SureColor SC-P 6000 STD Spectro, Epson SureColor SC-P 9000 STD Spectro, Epson SureColor SC-P 9000 Violet Spectro, Epson SureColor SC-P 8000 STD, Epson SureColor SC-P 9000 V, Epson SureColor SC-P 7000 STD, Epson SureColor SC-P 7000 V, Epson SureColor SC-P 8000 STD Spectro, Epson SureColor SC-P 6000 STD, Epson SureColor SC-P 7000 Violet Spectro
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | - SureColor SC-T5400 - SureColor SC-T3400N - SureColor SC-T3400 - SureColor SC-P9000V - SureColor SC-P9000 Violet Spectro - SureColor SC-P9000 - SureColor SC-P9000 STD Spectro - SureColor SC-P9000 STD - SureColor SC-P8000 - SureColor SC-P8000 STD Spectro - SureColor SC-P8000 STD - SureColor SC-P7000V - SureColor SC-P7000 Violet Spectro - SureColor SC-P7000 - SureColor SC-P7000 STD Spectro - SureColor SC-P7000 STD - SureColor SC-P6000 - SureColor SC-P6000 STD Spectro - SureColor SC-P6000 STD |
| Type | Waste toner container |
| Product colour | White |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 3.54" (90 mm) |
| Package depth | 11.2" (285 mm) |
| Package height | 4.92" (125 mm) |
| Package weight | 0.0183 oz (0.52 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | - SureColor SC-T5400 - SureColor SC-T3400N - SureColor SC-T3400 - SureColor SC-P9000V - SureColor SC-P9000 Violet Spectro - SureColor SC-P9000 - SureColor SC-P9000 STD Spectro - SureColor SC-P9000 STD - SureColor SC-P8000 - SureColor SC-P8000 STD Spectro - SureColor SC-P8000 STD - SureColor SC-P7000V - SureColor SC-P7000 Violet Spectro - SureColor SC-P7000 - SureColor SC-P7000 STD Spectro - SureColor SC-P7000 STD - SureColor SC-P6000 - SureColor SC-P6000 STD Spectro - SureColor SC-P6000 STD |
| Type | Waste toner container |
| Product colour | White |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Pallet gross width | 31.5" (80 cm) |
| Pallet gross length | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross height | 69.7" (177 cm) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 600 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 39.4" (100 cm) |
| Pallet length (UK) | 47.2" (120 cm) |
| Pallet height (UK) | 69.7" (177 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Pallet gross width | 31.5" (80 cm) |
| Pallet gross length | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross height | 69.7" (177 cm) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 600 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 39.4" (100 cm) |
| Pallet length (UK) | 47.2" (120 cm) |
| Pallet height (UK) | 69.7" (177 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |