We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
B3P22A (727) Ink cartridge black matt, 130ml
SKU
B3P22A
Login for pricing
In stock
HP 727 130-ml Matte Black DesignJet Ink Cartridge, HP DesignJet T920 Printer series, HP DesignJet T1500 Printer series, HP DesignJet T930 Printer..., Thermal inkjet, Black, B3P22A, Business, Singapore
UNSPSC:
| SKU | B3P22A |
|---|---|
| EAN | 0887111963772 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP 727 130-ml Matte Black DesignJet Ink Cartridge. Compatibility: HP DesignJet T920 Printer series, HP DesignJet T1500 Printer series, HP DesignJet T930 Printer..., Print technology: Thermal inkjet, Printing colors: Black. Width: 7.95" (202 mm), Depth: 5.08" (129 mm), Height: 1.57" (40 mm). Package width: 7.95" (202 mm), Package depth: 5.08" (129 mm), Package height: 1.57" (40 mm). Number of cartons per pallet: 84 pc(s), Quantity per pallet: 1680 pc(s), Number of layers per pallet: 6 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm), Pallet size (EU): 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm), Pallet weight (imperial): 1078.1 lbs
Compatible Printers: HP DesignJet T 2530, HP DesignJet T 920 ePrinter 36 Inch, HP DesignJet T 2500 PS, HP DesignJet T 2500, HP DesignJet T 1500 ePrinter 36 Inch, HP DesignJet T 1530 PS, HP DesignJet T 1500 ePrinter, HP DesignJet T 920 Series, HP DesignJet T 930 PS, HP DesignJet T 2530 USB, HP DesignJet T 1500 ePrinter PS 36 Inch, HP DesignJet T 930, HP DesignJet T 1530, HP DesignJet T 930 Series, HP DesignJet T 920 ePrinter, HP DesignJet T 920 ePrinter PS 36 Inch
| Performance | |
|---|---|
| OEM code | B3P22A |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| HP segment | Business |
| Compatibility | HP DesignJet T920 Printer series, HP DesignJet T1500 Printer series, HP DesignJet T930 Printer series, HP DesignJet T1530 Printer series, HP DesignJet T2530 Multifunction Printer series, HP Designjet T2500 eMFP |
| Weight & dimensions | |
| Width | 7.95" (202 mm) |
| Depth | 5.08" (129 mm) |
| Height | 1.57" (40 mm) |
| Weight | 7.41 oz (210 g) |
| Package width | 7.95" (202 mm) |
| Package depth | 5.08" (129 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 8.82 oz (250 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 7.95" (202 mm) |
| Package depth | 5.08" (129 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 8.82 oz (250 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 7.41 oz (210 g) |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 55 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Pallet size (EU) | 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm) |
| Package weight | 8.82 oz (250 g) |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 1078.1 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 84 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.8 |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 55 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 1078.1 lbs (489 kg) |
| Pallet size (EU) | 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm) |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 1078.1 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 84 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 11.6 lbs (5.26 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 1078.1 lbs (489 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 1078.1 lbs (489 kg) |
| OEM code | B3P22A |
| Pallet size (EU) | 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm) |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 1078.1 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 59.1" (1016 x 1219.2 x 1501.1 mm) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 84 pc(s) |