We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kantek MS760 monitor mount / stand Desk Black, Gray
SKU
MS760
| SKU | MS760 |
|---|---|
| EAN | 0750333637601 |
| Manufacturer | KANTEK |
| Availability | In Stock |
Monitor Riser with Drawer and Tablet/Smartphone Slot
Elegant Contemporary Design
Elegant Contemporary Design
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Ergonomics | |
| Drawers | Yes |
| Number of drawers | 1 drawer(s) |
| Design | |
| Product colour | Black, Gray |
| Technical details | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black, Gray |
| Drawers | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 19" (482.6 mm) |
| Depth | 11" (279.4 mm) |
| Height | 4" (101.6 mm) |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Drawers | Yes |