We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI HP-P15N industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 2800 mAh 14.4 V
SKU
HP-P15N
Login for pricing
In stock
40Wh 4 cell LAP2106 compatible battery for HP - COMPAQ 14-N218US 355 G2 355 E1-6010 355 A8-6410 355 A6-6310 355 A4-6210 350 I7-5500U
UNSPSC:
| SKU | HP-P15N |
|---|---|
| EAN | 0886734853866 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 2800 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | 14-N, 15-N |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 2800 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | 14-N, 15-N |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |