We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DYMO 30347 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
30347
Login for pricing
In stock
LabelWriter Multi-Purpose Labels, 1" x 1.5"- 25mm x 36mm, 1x 750 count, Black Text on White Label
UNSPSC:
| SKU | 30347 |
|---|---|
| EAN | 0071701303479 |
| Manufacturer | DYMO |
| Availability | In Stock |
Available in a variety of sizes and quantities, DYMO LW Multi-Purpose labels make it easy to print one label or hundreds for all of your mailing, shipping and labeling needs.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Print technology | Direct thermal |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Compatible products | LabelWriter |
| Type | Die-cut label |
| Brand compatibility | DYMO |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 1.42" (3.6 cm) |
| Label height | 0.984" (2.5 cm) |
| Package width | 1.31" (33.4 mm) |
| Package depth | 3.56" (90.5 mm) |
| Package height | 5.25" (133.4 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 1.31" (33.4 mm) |
| Package depth | 3.56" (90.5 mm) |
| Package height | 5.25" (133.4 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 750 pc(s) |
| Labels per pack | 750 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Labels per pack | 750 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Compatible products | LabelWriter |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |