We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI HP-ENVY17J industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 5600 mAh 10.8 V
SKU
HP-ENVY17J
Login for pricing
In stock
60Wh 6 cell PI06XL compatible battery for HP - COMPAQ PAVILION TOUCHSMART 17-E178CA PAVILION TOUCHSMART 17-E173NR
UNSPSC:
| SKU | HP-ENVY17J |
|---|---|
| EAN | 0886734850704 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5600 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5600 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |