We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kensington Universal Sleeve - 11"/27.9cm - Black
SKU
K62609WW
Login for pricing
In stock
Kensington Universal Sleeve - 11"/27.9cm - Black, Sleeve case, 11"
UNSPSC:
| SKU | K62609WW |
|---|---|
| EAN | 0085896626091 |
| Manufacturer | Kensington |
| Availability | In Stock |
Kensington Universal Sleeve - 11"/27.9cm - Black. Case type: Sleeve case, Maximum screen size: 11"
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum screen size | 11" |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Compatibility | Tablets; Ultrabooks |
| Maximum screen size | 11" |
| Brand compatibility | Universal |
| Design | |
| Case type | Sleeve case |
| Compatibility | Tablets; Ultrabooks |
| Maximum screen size | 11" |
| Brand compatibility | Universal |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Tablets; Ultrabooks |
| Case type | Sleeve case |
| Pallet gross width | 31.5" (80 cm) |
| Pallet gross length | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross height | 47.8" (121.4 cm) |
| Pallet net weight | 251.3 lbs (114 kg) |
| Products per pallet (EU) | 320 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 251.3 lbs (114 kg) |
| Pallet gross width | 31.5" (80 cm) |
| Pallet gross length | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross height | 47.8" (121.4 cm) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 251.3 lbs (114 kg) |