We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI LN-T430X9 industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 8400 mAh 10.8 V
SKU
LN-T430X9
Login for pricing
In stock
Replacement battery for LENOVO - IBM Lenovo Thinkpad T410/20/30 T510/20/30 W510/20/30 L410/12/20/21/30 L510/12/20/30 laptops replacing OEM Part numbers: 45N1011 45N1010 70++ 0A36303 45N1013 42T4739 42T4799 42T4801 42T4803// 10.8V 8400mAh
UNSPSC:
| SKU | LN-T430X9 |
|---|---|
| EAN | 0886734850599 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 8400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 91 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 8400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 91 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |